EciLa dIFuSioN CsComunity
<strong><span style="font-size: 11px; line-height: normal">Bine Ati Venit Pe Forumul Nostru va Uram Mult SuCces!</span></strong>

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

EciLa dIFuSioN CsComunity
<strong><span style="font-size: 11px; line-height: normal">Bine Ati Venit Pe Forumul Nostru va Uram Mult SuCces!</span></strong>
EciLa dIFuSioN CsComunity
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fantomele !!!

4 participanți

In jos

Fantomele !!! Empty Fantomele !!!

Mesaj  WesT Joi Iul 28, 2011 7:41 am

Paranormalul, fenomenele care au iesit din sfera normalului, au atras intotdeauna curiozitatea oamenilor. Termenul este folosit si in parapsihologie si are de a face cu fenomene ca telepatia, perceptia extra-senzoriala, telekinezia, precum si in existenta dupa moarte ca reincarnarea, fantomele si bantuirile. Tremenul de paranormal mai este folosit si in fenomene mai putin spirituale precum OZN-urile si in domeniul de criptozoologie.
Ideile despre casele bantuite isi au originea in filme precum “The Amityville Horror”. In timp ce pentru preotii catolici si crestini este ceva obisnuit sa binecuvanteze o casa sau sa efectueze un “exorcism de rutina”, pentru sceptici existenta demonilor, a fantomelor si a spiritelor este pusa la indoiala.
In majoritatea cazurilor, oamenii au auzit zgomote ciudate, au vazut siluete ale unor oameni decedati sau obiecte care se deplasau fara vreun mijloc de locomotie.
Pana la urma, halucinatiile sunt oarecum naturale, chiar daca nu sunt frecvente si sunt neobisnuite.
Persoanele ce locuiau in case bantuite relatau ca simteau o prezenta in camera, iar temperatura scadea si auzeau zgomote ciudate. Acestea nu mai tin de imaginatie.
Oamenii de stiinta care au investigat locurile bantuite au descoperit ca in acele case exista o sursa ce provoca frecvente scazute (infrasunete). Cercetatorii au ajuns la concluzia ca acele campuri electromagnetice provocau acele senzatii ciudate.

WesT

Mesaje : 32
Data de inscriere : 20/07/2011

Sus In jos

Fantomele !!! Empty Re: Fantomele !!!

Mesaj  AnArkY Joi Aug 04, 2011 3:02 pm

nu exista fantome...exista numa dumnezeu si diavol:)sa fie clar
AnArkY
AnArkY

Mesaje : 160
Data de inscriere : 01/07/2011
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti

https://ecila-zapto.forumgratuit.ro

Sus In jos

Fantomele !!! Empty demo

Mesaj  demo Sam Aug 06, 2011 6:44 am

west cred ca te uiti la cam multe filme de groaza.. sau al scooby doo:))
demo
demo

Mesaje : 76
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Fantomele !!! Empty Re: Fantomele !!!

Mesaj  Niko ;x Sam Aug 06, 2011 9:57 am

Asta-i buna ma demo Smile) Nu cred ca exista asa cva Smile)
Niko ;x
Niko ;x

Mesaje : 183
Data de inscriere : 14/07/2011
Varsta : 25
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Fantomele !!! Empty Re: Fantomele !!!

Mesaj  AnArkY Dum Aug 07, 2011 6:29 am

scooby doo haha am vzt toate episoadele=)))
AnArkY
AnArkY

Mesaje : 160
Data de inscriere : 01/07/2011
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti

https://ecila-zapto.forumgratuit.ro

Sus In jos

Fantomele !!! Empty Re: Fantomele !!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum